Kim był Bogdan Wróbel? Na zdjęciu drużyna rugby cieszy się z punktów.

Kim był Bogdan Wróbel – znany zawodnik rugby?

Bogdan Wróbel to były polski rugbysta, urodzony 9 lutego 1976 roku w Sochaczewie. Przez większość swojej kariery grał na pozycji łącznika ataku. Reprezentował Polskę w rugby zarówno na 15-, jak i 7-osobowej odmianie. Bogdan był wierny Orkanowi Sochaczew przez większość swojego sportowego życia.

Bogdan Wróbel w rugby

Bogdan Wróbel to były zawodnik rugby i trener związany z drużyną Orkan z Sochaczewa. W latach 90. XX wieku zdobywał medale mistrzostw Polski w rugby w kategoriach kadetów i juniorów. W 1998 roku został uznany za Zawodnika Roku PZR. W 2001 roku został wybrany rugbystą roku w Polsce, a rok później otrzymał Honorową Srebrną Odznakę PZR. Mimo wypadku samochodowego w 2004 roku, gdzie doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, Wróbel wrócił do pełnej sprawności i kontynuował karierę sportową. W 2009 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w rugby 7-osobowym, a rok później Orkan z Wróblem w składzie zdobył brąz w ekstraklasie. W latach 2007-2016 Wróbel pełnił funkcję trenera drużyny Orkan. Jest także współzałożycielem i byłym wiceprezesem stowarzyszenia Rugby Klub Orkan Sochaczew.

Kariera reprezentacyjna Bogdana Wróbla

Kariera międzynarodowa Witolda Wróbla rozpoczęła się na szczeblu juniorskim, gdzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w latach 1993-1995. W seniorskiej reprezentacji zadebiutował w 1995 roku, zdobywając swoje pierwsze punkty podczas meczu ze Szwecją. Jego kariera reprezentacyjna zakończyła się w 2004 roku po meczu z Holandią, w którym zdobył 13 punktów. Niestety, jego karierę przerwał wypadek samochodowy.

W momencie zakończenia kariery reprezentacyjnej, mając zaledwie 28 lat, Witold Wróbel był trzecim najlepiej punktującym graczem w historii reprezentacji Polski, z wynikiem 134 punktów. Dopiero w 2013 roku jego wynik poprawił David Chartier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać