Mężczyzna z piłką w dłoni ubrany w koszulkę z napisem Poland.

Najlepsi polscy sportowcy – ranking gwiazd polskiego sportu

Polskie sportowe gwiazdy biją na świecie rekordy i zdobywają medale w najważniejszych zawodach. Którzy z nich są najlepsi? W naszym rankingu prezentujemy top polskich sportowców, którzy swoimi osiągnięciami przyciągają uwagę całego kraju. Część z nich to nazwiska dobrze znane wszystkim, ale nie brakuje też młodych talentów, którzy już teraz robią spore zamieszanie na arenie międzynarodowej. Sprawdź, kto jest na szczycie naszej listy!

Lewandowski na czele

Najlepsi polscy sportowcy nieustannie zapierają dech w piersiach fanów i ekspertów z całego świata. Jednym z nich jest bez wątpienia Robert Lewandowski – rewelacyjny piłkarz, który od lat umacnia swoją pozycję jako lider rankingów najlepszych strzelców na różnych arenach. W 2019 roku zdobył aż cztery trofea: mistrzostwo Niemiec i Superpuchar kraju z Bayernem Monachium, nagrodę za najlepszego napastnika Bundesligi oraz Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza Europy.

Robert Lewandowski to również ważna postać reprezentacji Polski, która wiele zawdzięcza jego talentowi i skuteczności na boisku. Zdobywca wielu bramek dla narodowej drużyny wpisuje się tym samym do historii polskiej piłki nożnej jako jeden z jej największych reprezentantów. Z pewnością miejsce na szczycie rankingu najlepszych polskich sportowców jest dla niego dobrze zasłużone i powinno go inspirować do dalszego doskonalenia swojego warsztatu.

Wielkie osiągnięcia Polaków

Polacy od lat biją rekordy w wielu dyscyplinach sportowych. Od czasów Zbigniewa Pietrzykowskiego, który stał na podium igrzysk olimpijskich w Moskwie, polscy sportowcy dotarli do czołówki światowego rankingu w dziesiątkach dyscyplin. Wielkie osiągnięcia to nie tylko medale z igrzysk czy mistrzostw świata – to również setki zwycięstw i pobić rekordów świata na arenach międzynarodowych i krajowych.

Wielu Polaków wpisało się już na stałe w historii swojej dyscypliny. Wśród nich znajdziemy takie legendarne postacie jak Kazimierz Deyna (piłka nożna), Robert Korzeniowski (chód), Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie) oraz Anita Włodarczyk (rzut młotem). To właśnie ci sportowcy przyczynili się do wysokiej pozycji Polski w rankingu narodowym w wielu dyscyplinach, a ich wyniki do dziś budzą podziw i inspirację dla kolejnych pokoleń.

Jesteśmy sportową potęgą

Polska zdobywa coraz więcej medali na międzynarodowych arenach sportowych, będąc tym samym uznawana za jedną z silniejszych sportowych potęg w Europie i na świecie. Polscy sportowcy osiągają sukcesy zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i drużynowych. Wiele naszych gwiazd ma nawet szansę na udział w kolejnych igrzyskach olimpijskich.

Prowadzone są różnego rodzaju rankingi polskich sportowców, które co roku przyciągają uwagę kibiców. Najczęściej wymienianymi dyscyplinami są piłka nożna, lekkoatletyka, skoki narciarskie, siatkówka i boks. Na podium często stają m. in. Robert Lewandowski – kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz jeden z najlepszych napastników świata, Anita Włodarczyk – mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem czy Kamil Stoch – trzykrotny mistrz olimpijski oraz zwycięzca czterech turniejów „Czterech Skoczni”.

Ranking polskich mistrzów

Ranking najlepszych polskich sportowców to nie tylko zestawienie gwiazd, które na co dzień oglądamy na ekranie telewizora czy komputera. To także skomplikowane obliczenia i analizy wyników w wielu dyscyplinach sportowych. Jednym z takich rankingów jest Ranking Polskich Mistrzów, który co roku publikuje “Przegląd Sportowy”.

W rankingu tym bierze się pod uwagę nie tylko osiągnięcia sportowe polskich zawodników, ale też ich aktywność na rynku reklamowym oraz liczby sprzedanych koszulek ze swoim nazwiskiem. W ostatnim wydaniu tego rankingu pierwsze miejsce zajmował Robert Lewandowski, a kolejne miejsca przypadały m.in. Mariuszu Pudzianowskiemu (sporty walki), Pawłowi Fajdkowi (rzut młotem) czy Idze świątek (tenis).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto przeczytać